Po smrti ženy vychovává Tomáš dvouletého syna Olivera sám. I kvůli němu se chce z Prahy vrátit do rodné vesnice, kde získal část domku po prarodičích. Bez pomoci však rekonstrukci sám nezvládne.
Mandy Charltonová si po rozvodu pořídila malý domek na okraji anglického Newcastlu, ale styděla se do něj pozvat přátele. Byl starý, šedivý a zanedbaný. Rozhodla se, že své bydlení od základu změní.
Architekt Olavi Kujanen rád cestuje. Jeho oblíbenou destinací je Kalifornie, zejména oblast Palm Springs. Právě z této exotické destinace čerpal Olavi inspiraci při navrhování domu ve finském městě Espoo, do něhož se zamilovala zpěvačka Ida Elina.
V Chebu stojí nejstarší veřejná knihovna na našem území, která byla k tomuto účelu postavena a stále mu slouží. Když se secesní budova stala majetkem města, dočkala se potřebné rekonstrukce.
Dům CH house v Hanoji navrhli jako třígenerační bydlení pro rodinu. Ta si přála vytvořit harmonické místo, které by upevnilo rodinné vazby. Na úzkém a dlouhém pozemku dokázal architekt Marek Obtulovič s kolegy ze studia ODDO architects vykouzlit skvělou stavbu.
Propojit moderní akcenty s historickým duchem kompletně zrekonstruovaného bytu v činžovním domě v centru Prahy bylo pro minimalisticky orientované architekty příjemným experimentem. Výsledkem je
Malý byt znamená většinou velké problémy, pokud jej majitel potřebuje zařídit tak, aby splnil jeho veškeré požadavky včetně úložných prostor. Pokud má však byt dobrou dispozici, má architekt snazší pozici.
Kladenský rodák Antonín Raymond byl nejplodnějším českým architektem 20. století a významně přispěl k vývoji moderní japonské architektury. V Japonsku postavil stovky staveb. O jeho poválečném díle a životě vyšla kniha Antonín Raymond v Japonsku (1948
Trendem současnosti je ekologie, a to i na trhu podlahových krytin. Výsledkem je nová generace podlah, takzvaných rigidů, jejichž základní složkou jsou obnovitelné suroviny, kamenivo nebo dřevo.
Dcera vylétla z hnízda a pak se z klidného vietnamského venkova vrátila do víru velkoměsta ke své movité rodině. Měla štěstí. Její otec pořídil v Ho Či Minově městě pozemek a nechal na něm postavit vilu, ve které může dcera spokojeně žít, a oni ji mohou pravidelně navštěvovat.
Dřevo, kam se podíváte. V interiéru i na fasádě. Zdá se vám to nudné? Ale vůbec ne. Střídmý interiér si jeho majitelé lehce doplní barevnými textiliemi či oblíbenými obrazy. Nic se vzájemně neruší. Představíme vám tři takové dřevostavby od studia Domesi.
Václav Upír Krejčí dostal před lety skvělý nápad. Ve středočeské obci Hředle si s manželkou Zuzanou pořídili za tři sta tisíc korun barabiznu, kterou společnými silami zrekonstruovali. Proměna jim trvala pět let, vynaložené úsilí se manželům rozhodně vyplatilo.
Radce a Lukášovi se narodila holčička Terezka, rodina postupně dostavovala dům. Jenže dcera má velmi vzácné onemocnění, které vyžaduje péči dvacet čtyři hodin denně, a tak není čas na dokončení stavby. Designéři na to mají pouze pět dní
Koronavirus nezasáhl jen Čínu, potýkal se s ním i letošní únorový veletrh Ambiente ve Frankfurtu. Možná však Evropa potřebovala signál, že je nejvyšší čas něco změnit a omezit svou závislost na Číně.
Dvě stě let sloužila Dřevěnka v Úpici v Královéhradeckém kraji jako hospoda. Teď je z ní národní kulturní památka, která díky rozsáhlé rekonstrukci získala opět důstojný vzhled.
Byt v Bratislavě u Dunaje s dispozicí 4+kk si majitel koupil na pronájem. Po proměně, za kterou stojí architekti ze studia Seči, byl vlastník s výsledek natolik spokojený, že se rozhodl do něj s rodinou nastěhovat.
Cestování bývá inspirativní v mnoha ohledech a často při něm objevujeme i půvaby místní tradice. To je však vzhledem ke globalizaci Evropy téměř nemožné. Může se stát, že si turista odveze z Prahy i lásku ke skandinávskému stylu. Tedy pokud se ubytuje v mezonetu zařízeném Andreou a Martinou.
Plzeň na podzim zpřístupní další interiér navržený Adolfem Loosem. Mládenecký apartmán Richarda Hirsche v Plachého ulici je podle odborníka vrcholným dílem slavného architekta. Proměnu prvního patra novorenesančního domu, kde bydleli Hirschovi rodiče, údajně Loos načrtnul během patnácti minut na sáček od mouky.
Byt s velkoformátovými okny nabízí nádherný výhled a přirozené světlo. Velké skleněné plochy také opticky zvětší životní prostor. Podívejte se, které byty jsou v Praze na prodej.
Městský dům v kanadském Montréalu postavený roku 1978 vyžadoval značnou rekonstrukci. Přáním mladé rodiny bylo dodat interiéru moderní vzhled a designové prvky. Menší renovace se nakonec zvrtla v rozsáhlou přestavbu celého domu.
Více než sto let starý dům v Sydney v Austrálii změnil od základu nejen svůj vzhled, ale především funkci. Z místa, kde vojáci secvičovali přehlídky, se stala vila. Strohý a moderní interiér, jehož krása těží z velkorysého prostoru, jako by v sobě ovšem stále nesl něco z původního vojenského drilu.
Lékárna jako instituce, obchod, kde se prodávají léčivé prostředky, vznikla poměrně nedávno, až ve čtrnáctém století. Do té doby se nemocní obraceli na bylinkáře nebo babky kořenářky, někdy také kováře, kteří zároveň zastupovali zubaře.
Dvacetitunoví draci se vlní nad hlavami návštěvníků hotelu Imperial Pacific na ostrově Saipan v Tichomoří. Každý má 32 metrů na délku a na sobě 2,5 milionu kusů křišťálů. Jejich výrobce, český Lasvit, chce s obřím svítidlem a šperkem zároveň do Guinnessovy knihy rekordů.
Těhotná Věra měla před svatbou, přesto ji partner a otec dítěte napadl. Ze svatby sešlo, matka samoživitelka moc veselý život neměla. Když její rodiče onemocněli, nastěhovala se k nim i s dcerou, aby se o ně postarala. Na proměnu
Na začátku byl dobrý nápad: spojení dvou bytů v jeden. Jenže dispozici majitel moc neřešil, stejně jako údržbu bytu, a tak se teprve druhý investor dočkal zasloužené odměny.
Pražská výtvarnice produkuje stylové porcelánové výrobky. Zjišťovali jsme, jak vznikají její ilustrované porcelánové talíře, misky, konvičky nebo urny, jak se opravuje rozbitý porcelán i jaké bonbony má nejraději výtvarnice stojící za touto značkou.