Koronavirus nezasáhl jen Čínu, potýkal se s ním i letošní únorový veletrh Ambiente ve Frankfurtu. Možná však Evropa potřebovala signál, že je nejvyšší čas něco změnit a omezit svou závislost na Číně.
Dvě stě let sloužila Dřevěnka v Úpici v Královéhradeckém kraji jako hospoda. Teď je z ní národní kulturní památka, která díky rozsáhlé rekonstrukci získala opět důstojný vzhled.
Byt v Bratislavě u Dunaje s dispozicí 4+kk si majitel koupil na pronájem. Po proměně, za kterou stojí architekti ze studia Seči, byl vlastník s výsledek natolik spokojený, že se rozhodl do něj s rodinou nastěhovat.
Cestování bývá inspirativní v mnoha ohledech a často při něm objevujeme i půvaby místní tradice. To je však vzhledem ke globalizaci Evropy téměř nemožné. Může se stát, že si turista odveze z Prahy i lásku ke skandinávskému stylu. Tedy pokud se ubytuje v mezonetu zařízeném Andreou a Martinou.
Plzeň na podzim zpřístupní další interiér navržený Adolfem Loosem. Mládenecký apartmán Richarda Hirsche v Plachého ulici je podle odborníka vrcholným dílem slavného architekta. Proměnu prvního patra novorenesančního domu, kde bydleli Hirschovi rodiče, údajně Loos načrtnul během patnácti minut na sáček od mouky.
Byt s velkoformátovými okny nabízí nádherný výhled a přirozené světlo. Velké skleněné plochy také opticky zvětší životní prostor. Podívejte se, které byty jsou v Praze na prodej.
Městský dům v kanadském Montréalu postavený roku 1978 vyžadoval značnou rekonstrukci. Přáním mladé rodiny bylo dodat interiéru moderní vzhled a designové prvky. Menší renovace se nakonec zvrtla v rozsáhlou přestavbu celého domu.
Více než sto let starý dům v Sydney v Austrálii změnil od základu nejen svůj vzhled, ale především funkci. Z místa, kde vojáci secvičovali přehlídky, se stala vila. Strohý a moderní interiér, jehož krása těží z velkorysého prostoru, jako by v sobě ovšem stále nesl něco z původního vojenského drilu.
Lékárna jako instituce, obchod, kde se prodávají léčivé prostředky, vznikla poměrně nedávno, až ve čtrnáctém století. Do té doby se nemocní obraceli na bylinkáře nebo babky kořenářky, někdy také kováře, kteří zároveň zastupovali zubaře.
Dvacetitunoví draci se vlní nad hlavami návštěvníků hotelu Imperial Pacific na ostrově Saipan v Tichomoří. Každý má 32 metrů na délku a na sobě 2,5 milionu kusů křišťálů. Jejich výrobce, český Lasvit, chce s obřím svítidlem a šperkem zároveň do Guinnessovy knihy rekordů.
Těhotná Věra měla před svatbou, přesto ji partner a otec dítěte napadl. Ze svatby sešlo, matka samoživitelka moc veselý život neměla. Když její rodiče onemocněli, nastěhovala se k nim i s dcerou, aby se o ně postarala. Na proměnu
Na začátku byl dobrý nápad: spojení dvou bytů v jeden. Jenže dispozici majitel moc neřešil, stejně jako údržbu bytu, a tak se teprve druhý investor dočkal zasloužené odměny.
Pražská výtvarnice produkuje stylové porcelánové výrobky. Zjišťovali jsme, jak vznikají její ilustrované porcelánové talíře, misky, konvičky nebo urny, jak se opravuje rozbitý porcelán i jaké bonbony má nejraději výtvarnice stojící za touto značkou.
Vilu na pražských Malvazinkách nechal postavit právník Josef Winternitz v roce 1932 u Adolfa Loose a Karla Lhoty. Po letech chátrání je nyní opět v majetku rodiny, která ji zpřístupnila veřejnosti.
Když vás při vytváření domova netlačí termíny, ale rozpočet, pak neplýtváte metry, zjednodušujete tvary, volíte prosté materiály a nic nekomplikujete. Takový je dům od Molo architekti, který si majitelé vybudovali svépomocí. Bydlení je to dokonalé.
Občas se dějí zázraky. Tedy skoro zázraky. To tehdy, když se setkají a spojí tři rodiny, aby si na atraktivní pražské adrese společně pořídily třípodlažní vilu před rekonstrukcí. A také se dohodly na jednom studiu, které proměnu domu včetně vybavení navrhne, v tomto případě na ateliéru No Architects.
Jak se bydlelo za minulého režimu na běžném sídlišti, si budou moct lidé prohlédnout v nově otevřeném kladenském Muzeu věžáků. Dům z padesátých let minulého století si návštěvníci projdou od sklepa až po střechu
V západní části Islandu leží národní park Breiðafjörður Nature Reserve, který je chráněn organizací UNESCO. Na jeho okraji na poloostrově Skarðsströnd vyrostl v roce 1936 zemědělský statek, který ovšem prosperoval pouze do sedmdesátých let. Poté komplex chátral, dokud ho v roce 2001 nezačali přestavovat noví majitelé. Ti z něj během pěti let udělali uznávané kulturní a osvětové centrum.
Na okraji bosenské obce Nahorevo, která leží osm kilometrů od Sarajeva, vyrostla moderní rodinná vilka. Architekti ze studia Filter Architecture rodině záměrně navrhli obyčejné stavení evropského střihu.
Dětská vysoká židlička mívá u jídelního stolu mladé rodiny vyhrazeno čestné místo. Může být ze dřeva, kovu či plastu. Ale která je bezpečná a funkčně spolehlivá?
Právník, úspěšný podnikatel a sběratel Tomáš Mádl vybudoval luxusní mezonet v devadesát let starém činžovním domě na pražských Vinohradech. Čtvrť si vybral mimo jiné proto, že do práce to má kousek tramvají i pěšky.
Herečka Dana Morávková je žena s dobrým vkusem, což je patrné na první pohled. Svůj cit pro design ostatně využívá i při navrhování vlastních kabelek. Byt, v němž žije se svou rodinou, je tudíž přímo oázou čistých tvarů a vytříbených doplňků, zkrátka luxusu bez kompromisů.
Lezecký polygon od Atelieru Tsunami, který je součástí Učiliště požární ochrany ve Velkém Poříčí, získal titul Stavba roku 2019. Objekt využívá zvláštní konstrukční betonové prvky a je ojedinělý nejen v České republice, ale i v Evropě.
Život vypadal skvěle. Tomáš si našel přítelkyni ještě během studia na vysoké škole, nastěhovali se do jeho mládeneckého bytu a začali jej opravovat. Po narození syna byla mladá žena unavená a během jediného roku zemřela na rakovinu. Novým impulsem do života by se měla stát proměna panelákového bytu.
Zařídit čtyřpodlažní vilu v Dejvicích, aby výsledný dojem byl moderní, luxusní, světlý, vzdušný a zároveň útulný, to je úkol pro opravdu dobrého a zkušeného designéra. Ivanka Kowalski se však s náročným projektem vyrovnala více než se ctí.